Категорија:Спорт

АСП Пак триумфираше на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2016“

Екипата на АСП Пак го освои златниот медал на турнирот во мал фудбал...

Кадмо против АСП Пак во финалето на турнирот „Велгошти 2016“

Екипите на Кадмо и АСП Пак ќе ги одмерат силите во финалето на 12-то издание...

Излвечени се групите за 12-от турнир во мал фудбал „Велгошти 2016“

Извлечени се групите за 12-от турнир во мал фудбал „Велгошти 2016“. На...

Започна пријавувањето на екипи на традиционалниот турнир во мал фудбал “Велгошти 2016”

Започна пријавувањето на екипи на традиционалниот турнир во мал фудбал...

Старите победија на фудбалскиот натпревар во организација на МК на ВМРО-ДПМНЕ Велгошти

По повод верскиот празник Велигден, Месниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од...

Наум Шапкароски единствен Македонски фудбалер кој постигнал 58 голови на еден натпревар (Видео)

Македонскиот фудбал има свој фудбалер во Гинисовата книга на рекорди,...

Вечерва започнува турнирот во мал фудбал „Велгошти 2015“

Од вечерва во 20:30 часот, во охридското село Велгошти ќе започнат...

Пред повеќе од 2 000 гледачи се одигра финалето ”Велгошти 2014” (Фото)

Екипата на” АСП ПАК” со победа над екимата на ”Мистер Ај”го освои...

Пуштена во употреба спортската сала во Велгошти

Непосредно пред почетокот на денешниот прв митинг на ВМРО-ДПМНЕ на изборна...

Спектакуларен пречек на кошаркарите

Околу 11.30 часот македонските кошаркарски легенди пристигнаа на скопскиот...

Турнир 2009

На 17.07.2009 год. започнува традиционалниот фудбалски турнир VELGOSTI 2009. Награди:...

Турнир 2007

ПОБЕДНИК на турнирот во мал фудбал за 2007 година е екипата РИТАМ !!! со...