Категорија:Вести

Две лица од Велгошти физички нападнале лице од нивното село

Од СВР Охрид...

Одбележани 105 години од Охридското востание пред спомен-обележјето

По повод 105 години од...

Утре пред спомен обележјето на стреланите жители во Велгошти ке се положи свежо цвеќе

По повод одбележување...

Одреден е притвор за Исамедин Камберов од Охрид за убиството на Благуна Петкоска од Велгошти

Министерството за...

Приведен осомничен за убиството на жена во Велгошти

Охриѓанец е приведен...

Обвинителство: Починатата жена во Велгошти е со видливи траги на насилство, се трага по сторителот

Дежурен јавен...

Детали за убиството во Велгошти: Мајката на двете малолетни деца била пронајдена со најлонска вреќа на главата

Безживотно тело  на...

Брутално убиство во Велгошти, убиена мајка на две деца

Денес, нешто после 17:00...

Доделена наградата „Живко Чинго“

Синоќа  во атарот на...

Познат авторот на наградениот расказ на конкурсот „Живко Чинго“

Блаже Миневски е...

Мицкоски гостин на турнирот во Велгошти по повод празникот Св.Петка

По повод  празникот...

Меморијален турнир во мал фудбал “Ѓоко Чингоски”

На овогодинешниот...