Категорија:Вести

По 29-ти пат одржана културна манифестација „Вечер на Живко Чинго“

Во  Велгошти, во...

Наградата “Живко Чинго” за расказот “Во рогот на волот”

Комисијата за...

Мистер И победник на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2017“

Eкипата на Мистер И...

Православните христијани го празнуваат Денот посветен на Света преподобна Параскева (Св. Петка)

По повод празникот...

И оваа година Велгоштани ќе им оддадат поччит на жртвите од илинденското востание

Велгоштани и годинава...

Започна реконструкцијата на домот на култура во Велгошти

Започна...

Втор поетскиот фестивал “Охридски поетски бисер”

Оваа година по втор пат...

Земјотресите предизвикаа оштетувања во манастирот Св. Петка во Велгошти

Kако последица од...

ОУ „Живко Чинго“ во Велгошти по четири децении ќе биде оградено (видео)

ОУ „Живко Чинго“ во...

Ученичка од ОУ „Живко Чинго“ освои трета награда на Државниот натпревар по физика

На 41-от Републички...

Старите победија против младите на традиционалниот фудбалски нaтпревар во Велгошти

По повод најголемиот...

Во недела Велигденски концерт кај црквата Света Петка

Во организација на...