Вести

Извршена кражба под закана

Вчеравечер, во 23 часот, во  Велгошти, на местото познато како „Навис“, З.Г.(1986) од Охрид, извршил разбојништво над С.А. од Лескоец, при што му одзел 1.600 денари и метално ланче и нараквица.По извршеното разбојништво З.Г. со нож му упатил закани на С.А.

По извршениот увид, СВР-Охрид превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

velgosti.com