Вести Спорт

Наум Шапкароски единствен Македонски фудбалер кој постигнал 58 голови на еден натпревар (Видео)

Македонскиот фудбал има свој фудбалер во Гинисовата книга на рекорди, многумина можеби не го познаваат, но тој е единствен со такво достигнување, станува збор за велгоштанецот Наум Шапкароски.

image

Во охридското село Велгошти домаќинот Илинден  903та победи со неверојатни 134:1 против гостинот Младост.

Погледнете ја оваа интересна приказна.

Повеќе за Гинисовата книга на рекорди Прочитајте Тука .

Leave a Reply